Інструменти та матеріали,

необхідні для вишивання стрічками

       

        Процес вишивання стрічками зі сторони виглядає так само, як і будь-яка інша вишивальна техніка: майстриня бере п’яльця, натягує тканину і… починає чаклувати. Хоча, якщо придивитися, можна помітити, що в голки незвично велике вушко, а прийоми вишивання дещо відрізняються від традиційної вишивки нитками. Вишивка стрічками не вимагає складних пристосувань. Аби опанувати даний вид рукоділля, Вам знадобляться наступні інструменти та матеріали.

      Стрічки.  Сьогодні у продажі існує неймовірне різноманіття стрічок. Традиційно для вишивання використовують шовкові або атласні стрічки, шириною від 3 до 12 мм. Вони бувають різних кольорів та відтінків, мають характерний блиск. Такі стрічки цупкі та малорозтяжні. Перед вишиванням рекомендується перевірити стрічки на стійкість кольору – випрати їх або пропрасувати через вологу тканину. Для роботи краще використовувати стрічки не довше 50 см, щоб вони не скручувались та не ускладнювали процес вишивання.            

Тканини Для основи під час вишивання стрічками можна використовувати найрізноманітніші типи тканин: бавовняні, лляні, шовкові, шерстяні. Вишивати можна на будь-якій поверхні, головне – тканина має бути достатньо цупкою, щоб у ній закріплювалися стібки, та достатньо еластичною, щоб стрічка легко проходила крізь неї. Найпоширеніша та найзручніша тканина для вишивання – канва. Окрім білої, застосовують також різнокольорову канву. Проте, вибираючи кольорове тло для майбутньої квіткової композиції, слід ретельно продумати кольорову гаму стрічок, аби насичений фон не «заглушив» самих квітів.

       Голки. Для вишивання використовуються різні голки: тонкі – для легких тканин і товсті – для  цупких. При вишиванні стрічками використовують гострі голки, адже вони повинні вільно проходити у тканину, не утворюючи при цьому неестетичних затяжок. Вушко голки має бути подовженим, щоб можна було легко вселити стрічку, і вона, не скручуючись, ковзала по ньому. Для стрічок шириною 7, 9, 12 мм підбирають голки №18-22, для стрічки шириною  3 мм рекомендується голка №24.

        П'яльця.  П’яльця призначені для того,щоб під час роботи тканина для вишивання була добре натягнута. Це гарантуватиме рівномірність стібків та якісне виготовлення виробу, адже тканина не буде стягуватися, морщитися, матиме естетичний вигляд.

        Ножиці.  Під час вишивання стрічками для роботи знадобляться також невеликі за розміром ножиці. Стрічку слід зрізати під кутом, аби полегшити її всиляння у голку. Леза ножиць повинні бути гострими, щоб уникнути псування стрічки, розпушення її зрізів.

   

Нитки.  Поєднуючи стрічку із звичайними вишивальними нитками, можна отримати досить цікаву та оригінальну вишивку. Рекомендується використовувати нитки муліне різних кольорів для доповнення квіткової композиції. Вишивальні нитки знадобляться для вишивання окремих листочків, стебел квітів та тичинок, елементів фону, а також для закріплення стрічки з виворітної сторони по закінченню роботи. На фоні ниток квіти зі стрічок будуть здаватися ще більш об’ємними.

       Бісер.  Вишиті стрічками композиції можна також доповнювати бісером. Бісер – дрібні кульки округлої форми з наскрізним отвором. Він буває різних кольорів і відтінків, перламутровий та матовий. Використання бісеру надає вишитому виробу вишуканості та святковості. Також для оздоблення вишивки стрічками застосовують такі декоративні елементи як намистини й пайєтки.  Можна використати також ґудзики; якщо вони впишуться в сюжет композиції, то зроблять її більш стильною та по-домашньому «недбалою».

        Ще Вам знадобиться м’який олівець для перенесення на тканину малюнку та булавки.